R&B

Web Odaklı Yaklaşım

A+ A-

Bütünleşik Pazarlama iletişimi yaklaşımı son dönemde pazarlama alanında en çok öne çıkan, üzerine fikir beyan edilen ve uygulamada popüler olan bir kavram, süreç veya yaklaşımdır. Buna benzer şekilde ticaretin, reklamcılığın, lojistiğin, satış sonrası hizmetlerin, gazeteciliğin, televizyonculuğun ve daha birçok faaliyetin internet ve mobil ortama yöneldiği günümüzde “internet ve mobil odaklı strateji”ler öne çıkmaktadır.

 

Her geçen gün, daha fazla sayıda firma faaliyetlerinin önemli bir kısmını artık internet üzerinden gerçekleştirmektedir. Artık ticaretin çok önemli bir kısmı internet üzerinden yapılmakta, bu alandaki ekonomi her geçen gün artmaktadır. Yine benzer şekilde reklamcılık ve halkla ilişkiler faaliyetleri de internet ve mobil ortamın nimetlerinden daha fazla faydalanmaktadır.

 

 

Birçok firma bayileriyle arasındaki iletişimi internet üzerinden çalışan otomasyon yazılımlarıyla sağlamakta, satış sonrası hizmetlerini de buradan tek merkezden kontrol etmektedir. Aynı şekilde çağrı merkezi de bu sisteme entegre edilerek, ülke veya dünya genelindeki şikayetler, siparişler, ürün teslimatları, cirolar, satış rakamları, satış trendleri, rakiplerin faaliyetleri hepsi internet üzerinden çalışan çeşitli entegre yazılımlarla gerçekleşmektedir.

 

 

“Bütünleşik Pazarlama İletişimi” felsefesi ve “web odaklı strateji” başta müşterilerle, çalışanlarla ve tüm paydaşlarla mükemmel iletişimini sağlayarak koşulsuz müşteri memnuniyetini hedeflemektedir. Eskiler “gidemediğin yer senin değildir” demişler, biz de “mükemmel ve sorunsuz iletişim kurup memnun edemediğiniz müşteri sizin değildir” diyoruz. Aynı şekilde “ güçlü iletişim kuramadığınız bayi, tedarikçi ve paydaşlarla da sizin değildir” diyoruz. İşte iletişimde mükemmelliği hedefleyen bütünleşik pazarlama iletişimi felsefesiyle, CRM, Bayi Yönetimi, Tedarik Yönetimi, Finansal Yönetim, Satış Yönetimi, Proje Yönetimi, Mobil İletişim, Mobil Alış-Veriş, Sanal Mağazacılık gibi uygulamaları birbiriyle entegre eden yazılım (otomasyon) sistemlerine “web odaklı bütünleşik strateji” adını veriyoruz.

 

 

Kısaca VERİSAY olarak bunu internet üzerinden çalışan entegre otomasyon yazılımlarına dayalı sisteme ve sürece “Web Odaklı Bütünleşik Strateji” diyoruz. Kıyasıya rekabetin yaşandığı ve değişimin hızlandığı günümüzün liberal piyasa ekonomisinde “web odaklı bütünleşik strateji” ve entegre otomasyon yazılımları güçlü ve kurumsal firmaların olmazsa olmaz, vazgeçilmez rekabet aracı haline gelmiştir.